خبرآنلاین: امام(ره) در پاسخ به سوال حسنین هیکل مبنی بر اینکه چه کتاب‌هایى- بجز قرآن- در شما اثر گذاشته است؟، می‌گوید: کتاب‌هاى زیادى ما داریم؛ شاید بتوان گفت در فلسفه: ملاصدرا، از کتب اخبار: کافى، از فقه: جواهر... نمى‏توانم براى شما احصا کنم.

حضرت امام خمینی(ره) در تاریخ دوم دی 1357 و در مصاحبه با محمد حسنین هیکل، نویسنده و روزنامه‌نگار مصری درباره علل شکل گیرى انقلاب، ضمن پاسخ به بسیاری از شبهات و ابهامات تشکیل حکومت اسلامی در سوال آخر و خصوصی حسنین هیکل راجع به کتاب‌هایی که بر ایشان تاثیرگذاشته، توضیح دادند.

بنیانگذار فقید انقلاب در این مصاحبه با تاکید بر اینکه حرکت کنونى ایران نمونه‏اى است از حرکت صدر اسلام؛ که در یک مدت کوتاهى، تأثیرى بسیار عمیق و طولانى بر جاى خواهد گذاشت، استمرار جنبش ایران را محتاج کمک فرهنگی - تبلیغاتی دانستند و تصریح کردند: استمرار این جنبش از ناحیه مسلمانان ایران- قطعاً- خواهد بود؛ اما ایران محتاج به کسانى است که از خارج کمک کنند؛ کمک تبلیغاتى کنند، نویسندگان بزرگ، اداى دِین کنند. در چنین مشکلاتى به واسطه قلمهاى تواناى خود، مسائل را مطرح، به مردم خود و به سایر مردم جهان برسانند، و این از موجبات تقویت روحى مردم ایران خواهد بود، تا آنها هم در استمرار خود ثابت قدم بشوند.

این روزنامه‌نگار مصری در پایان مصاحبه می‌گوید: یک سؤالِ شاید کمى شخصى دارم که مطرح کنم؛ چه شخصیت یا شخصیتهایى- در تاریخ اسلامى یا غیراسلامى- غیر از رسول اکرم (ص) و امام على (ع) شما را تحت تأثیر قرار داده است و روى شما مؤثر بوده است؟ و چه کتابهایى- بجز قرآن- در شما اثر گذاشته است؟

و حضرت امام پاسخ می‌دهند: من نمى‏توانم به این سؤال الآن جواب بدهم. احتیاج به تأمل دارد. کتاب‌هاى زیادى ما داریم؛ شاید بتوان گفت در فلسفه: ملاصدرا، از کتب اخبار: کافى، از فقه: جواهر. علوم اسلامى ما خیلى غنى هستند؛ خیلى کتب داریم. نمى‏توانم براى شما احصا کنم...

بنا بر این گزارش، حضرت امام(ره) در این گفتگو از حسنین هیکل یک درخواست هم داشته است: از شما که یک نویسنده توانایى هستید، مى‏خواهم که اگر مى‏توانید بروید ایران را ببینید. این مظالم را بررسى کنید؛ از تمامى طبقات سیاسى، بازارى، رعایا، ارتشیها- خصوصاً افسران در درجات پایین و جوان- ادارات دولتى، کارمندان دولت، هرکس که مى‏خواهید انتخاب کنید و از آنها سؤال کنید وضع چه بود و چه شد و وضع اکنون چطور است؟ بعد که مطلب به دست آمد، کتابى- مثل سفر قبلى خودتان- درباره ایران بنویسید و منتشر کنید. که امر پشتیبانى از ملت ایران و اداى دِین شما مى‏باشد.تاريخ : | | نویسنده : nanokids |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.