عصر ایران –محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در آستانه سفر محمود احمدی نژاد به برزیل ،در دیدار با  " لوییس آناسیو لولا داسیلوا " رییس جمهور برزیل از او خواسته است که در مذاکرات خود با احمدی نژاد ، رییس جمهوری ایران را به قطع حمایت از حماس متقاعد کند .

به گزارش عصر ایران ، روزنامه هاآرتص چاپ اسراییل دراین باره نوشت : " محمود عباس در مصاحبه ای با روزنامه " فولا ده سائو پائولو " به این روزنامه گفت : ایران به حماس پول می دهد و تصمیمات حماس در تهران گرفته می شود ".

عباس به این روزنامه گفته است : " امیدوارم پرزیدنت داسیلوا واقعیت آنچه را که در منطقه خاورمیانه جریان دارد به خوبی به احمدی نژاد بگوید و من اطمینان دارم که او چنین خواهد کرد ".

رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی ادامه داد  : " اختلافات فتح و حماس کاملا به نفع اسراییل تمام می شود چرا که در مذاکرات صلح ، اسراییل با توجه به اختلافات و دو دستگی بین فتح و حماس ادعا می کند که طرف مذاکره مشخص نیست و تل آویو نمی داند که با چه طرفی باید گفتگو کند . من نمی خواهم بگویم دو دستگی در بین فلسطینیان کاملا توطئه اسراییل است اما می توانم بگویم که اسراییل از این دودستگی و اختلاف کاملا نفع می برد ".

محمود عباس در یک سفر منطقه ای به آمریکای لاتین روز پنج شنبه  با لولا داسیلوا همتای برزیلی خود دیدار و گفتگو کرد و داسیلوا در مصاحبه مطبوعاتی با عباس از اسراییل خواست تا دست از شهرک سازی در اراضی اشغالی بردارد .

روزنامه اسراییلی هاآرتص ادعا کرده است که یکی از موضوعات مورد بحث عباس با داسیلوا ، درخواست محمود عباس از همتای برزیلی اش برای متقاعد کردن محمود احمدی نژاد به قطع حمایت های وِیژه دولت ایران از جنبش حماس بوده است .

محمود احمدی نژاد قرار است در 2 آذر ( پس فردا) برای انجام دیداری رسمی به برزیل سفر کند . سفر احمدی نژاد با انتقادات و تبلیغات لابی اسراییلی برزیل مواجه شده است و این لابی در هفته های گذشته اجتماعات و تحرکاتی را برای اعتراض به انجام این سفر ترتیب داده است .

گفتنی است حماس در یک انتخابات دموکراتیک که زیر نظر سازمان های بین المللی برگزار شد ، قدرت را به دست گرفت ولی محمود عباس به پشتوانه غرب و اسرائیل ، قدرت قانونی حماس را به رسمیت نشناخت و بدین ترتیب اختلافات سیاسی داخلی در فلسطین تشدید شد.
تاريخ : | | نویسنده : nanokids |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.