اهالی روستای «حاجی بابای سفلی» شهرستان تکاب در جنوب آذربایجان غربی در اعتراض به وجود مشکلات و نارسایی های جاده دسترسی این روستا به شهر، ضمن تجمع در این جاده با مسدود نمودن این مسیر روستایی با تکه های چوب، تخته، سنگ و موتورسیکلت مانع تردد خودروها و کامیونهای اداره ره و ترابری شدند.

به گزارش آینانیوز، تجمع کنندگان که جمعی از آنان را زنان روستای حاجی بابای تکاب تشکیل داده بودند ضمن اعتراض به تردد کامیون های حامل شن و ماسه در مسیر ارتباطی این روستا بطور مکرر و مداوم و مشکلات ناشی از آن از جمله تخریب بیش از پیش راه روستایی و ایجاد گردوخاک در اطراف روستا و نیز بی توجهی مسئولین اداره راه و ترابری به این مسئله خواستار رسیدگی آنان به این موضوع و حل مشکلات این مسیر روستایی شدند.

ساکنین روستای حاجی بابای سفلی تکاب با حضور تجمع خود در جاده ارتباطی این روستا با تکاب تا ساعاتی مانع از تردد و فعالیت کامیونهای حامل شن و ماسه اداره راه و ترابری این شهرستان شدند که این امر منجر به بروز اختلال در تردد وسائط نقلیه در این مسیر گردید.
یکی از تجمع کنندگان که از وعده های عمل نشده مسئولین در بهسازی و آسفالت راه روستایی حاجی بابای سفلی تکاب و ایجاد مشکلات فراوان توسط کامیونهای حامل شن و ماسه ناراضی بود گفت: تردد این کامیونها در حالیکه دسترسی ما به شهر مناسب نیست علاوه بر تخریب جاده موجب ایجاد گردوغبار فراوان در طول روز و بروز مشکلاتی برای روستائیان شده است.
وی با بیان اینکه چندین بار نیز در اعتراض به همین موضوع مشکلات را به مسئولین اداره راه و ترابری تکاب اطلاع داده ایم افزود: تاکنون برای حل این مشکلات و آسفالت نمودن مسیر روستای حاجی بابای سفلی اقدامی صورت نگرفته است.
یکی از زنان روستایی حاضر در این تجمع نیز با اشاره به اینکه عدم آسفالت راه روستایی موجب شده تابستانها با گردوغبار فراوان و زمستانها با گل و لای سروکار داشته باشیم ، گفت: وعده مسئولین نه تنها تا این لحظه عملی نشده بلکه تردد کامیونهای حامل شن و ماسه در این مسیر نیز افزایش یافته که مشکلات فراوانی برای روستائیان بوجود آورده است.
این زن روستایی همچنین نسبت به افزایش کرایه مسافربرها نیز به دلیل نامساعد بودن این راه گلایه مند بود.
مشکل تهیه نان از نانوایی های تکاب نیز از دیگر مواردی بود که وی به خبرنگار ما گفت و اینکه ساکنین روستا ناچارند برای تامین مهمترین مایحتاج خود از این جاده ارتباطی به شهر تکاب استفاده کنند.
گفته می شود اهالی روستای حاجی بابای سفلی تکاب تاکید کرده اند در صورت ادامه وضعیت موجود و بی توجهی مسئولین نسبت به حل مشکلات ناشی از تردد کامیونها و عدم آسفالت این راه روستایی همه روزه از تردد کامیونها جلوگیری خواهند کرد.
اداره راه و ترابری شهرستان تکاب اوایل شهریور ماه گذشته به دنبال اعتراض مکرر ساکنین روستای حاجی بابای سفلی  به موضوعات مطرح شده در این تجمع طی نامه ای به شورای اسلامی این روستا اعلام نمودند طی یک ماه آینده اجرای آسفالت راه این روستا عملی خواهد شد که این امر تاکنون محقق نشده است.
در این نامه همچنین از شورای اسلامی روستا خواسته شده در خصوص حمل مصالح رودخانه ای با کامیون با اداره راه و ترابری همکاری و مساعدت نمایند.
با آسفالت این راه روستایی که تا آخرین روستای واقع شده در مسیر ترد کامیونهای حامل شن و ماسه تنها 7 کیلومتر فاصله دارد علاوه بر سهولت تردد و فعالیت کامیونها ئ خودروهای اداره راه و ترابری بیش از 350 خانوار روستایی در 6 روستای این شهرستان از راه آسفالته مناسب بهره مند خواهند شد.
روستای حاجی بابای سفلی از توابع بخش مرکزی شهرسنتان تکاب و نزدیکترین روستا به مرکز شهر بوده که فاصله آن با مرکز شهر تکاب تنها 3 کیلومتر است.
لازم به ذکر است تاکنون طرح هادی در این روستا اجرا نشده است.

تاريخ : | | نویسنده : nanokids |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.