«کاگاندرا تاپاماگار» با قدی برابر 67 سانتیمتر از کشور پنال برای مدتی رکوردار این عنوان بود. او که در سال 1992 میلادی متولد شده بود، هم‌اکنون یکی از ساکنان این کشور است.

قانون- سالانه افراد زیادی به دلیل ویژگی‌های منحصری که دارند، نام خود را در کتاب رکورد‌های جهانی گینس به ثبت می‌رسانند اما در این میان برخی به دلیل ویژگی کوتاه‌قدبودن رکورددار شده‌اند.

به گزارش ایسنا، «چاندرا دانگی» از کشور نپال با قدی به طول 54/6 سانتی‌متر هم‌اکنون عنوان کوتاه‌‌‌قدترین مرد جهان را در اختیار دارد. «چاندرا» در سال 1939 میلادی متولد شد و تمامی اعضای خانواده‌اش از قدی مناسب برخوردار هستند. او که 72 ساله است آرزو دارد به تمامی کشورهای جهان سفر کند.

پیش از «چاندرا»، «گل محمد» از کشور هند با 57 سانتی‌متر این عنوان را در دست داشت. «گل محمد» متولد سال 1957 میلادی است و پس از فوتش در سال 1997 این عنوان را از دست داد.

«جونری بالاوینگ» فیلیپینی پیش از «گل محمد» رکوردار عنوان کوتاه قدترین مرد جهان بود. او که در سال 1993 میلادی متولد شده است قدی برابر با 56 سانتیمتر دارد و در سن 18 سالگی این رکورد را به دست آورد.

«ایستوان تت» از کشور مجارستان با قدی برابر با 65 سانتیمتر این عنوان را در اختیار داشت اما با شناسایی «جونری بالاوینگ» عنوان کوتاه‌ قدترین مرد جهان را از دست داد. او که متولد سال 1963 میلادی است در سال 2011 میلادی و در سن 48 سالگی فوت کرد.

«کاگاندرا تاپاماگار» با قدی برابر 67 سانتیمتر از کشور پنال برای مدتی رکوردار این عنوان بود. او که در سال 1992 میلادی متولد شده بود، هم‌اکنون یکی از ساکنان این کشور است.

«لین یو چین» از تایوان نیز با قدی برابر 67/5 سانتیمتر تنها رکوردار این عنوان تا سال 2009 میلادی بود. پیش از «لین»، «ادوارد نینو هرناندز» کلمبیایی با قدی برابر با 70/21 سانتیمتر این عنوان را در اختیار داشت.

به گزارش پایگاه اینترنتی ثبت رکورد‌های جهانی گینس، هشتمین مرد کوچک جهان «هی پینگ‌پینگ» از کشور چین بود. او که متولد 1988 میلادی است قدی برابر با 72 سانتیمتر داشت و در سال 2010 میلادی فوت کرد.... / ایسنا

 

مردان کوچک جهان,کوچکترین مرد جهان

 

 تاريخ : | | نویسنده : nanokids |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.