مهر: غلامرضا زردشتی با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی 54 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد گفت: هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات تا سقف مجموع اعتبار استانی تعیین شده نداریم و از طرح‌های پیشنهادی استانها استقبال می‌کنیم.

مدیر اعتبارات بانکی صندوق توسعه ملی در نهمین کارگروه امور اقتصادی استان همدان اظهار داشت: صندوق توسعه ملی با پیشنهاد مقام معظم رهبری و تصویب اساسنامه آن در مجلس شورای اسلامی برای حمایت از بخش خصوصی تاسیس و در تیر ماه سال 90 شروع به کار کرد.

وی ادامه داد: از تاریخ شروع به کار صندوق توسعه ملی تاکنون 24 قرارداد عاملیت ارزی با 18 بانک عامل دولتی و غیر دولتی با اعتباری بالغ بر 34 میلیارد و 720 میلیون دلار منعقد شده است. زردشتی در ادامه به عقد قراردادهای ریالی اشاره کرد و گفت: تاکنون 20 قرارداد ریالی با هشت بانک دولتی و غیردولتی و صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به ارزش 105 هزار میلیارد ریال منعقد شده است.

زردشتی با بیان اینکه رسالت اصلی صندوق توسعه ملی اعطای تسهیلات ارزی است افزود: صندوق توسعه ملی تسهیلات  ارزی را با نرخ سود 6 درصد و برای مناطق کمتر توسعه یافته در بخش آب، کشاورزی و صادرات خدمات فنی و مهندسی نیز با نرخ سود 5 درصد تسهیلات پرداخت می‌کند.

این مقام مسئول در صندوق توسعه ملی تصریح کرد: صندوق تسهیلات ریالی را در بخش  آب و کشاورزی با نرخ سود 13 درصد و در بخش صنعت و معدن با 16 درصد پرداخت می‌کند. وی با بیان اینکه برای استان همدان در بخش صنعت و معدن در سال 91 میزان 773 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده بود اظهار داشت: از اعتبارات در نظر گرفته شده در سال 91 استان همدان فقط 271 میلیارد ریال برای 12 طرح  و سرمایه در گردش جذب کرده است.

مدیر اعتبارات بانکی صندوق توسعه ملی اذعان کرد: برای بخش آب و کشاورزی در سال 91 اعتباری بالغ بر 539 میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی تخصیص داده شده که 63 میلیارد ریال آن جذب شده است

وی با اشاره به اینکه استان همدان از بدو تأسیس صندوق توسعه ملی فقط 6 طرح ارزی داشته است گفت: تعداد طرح‌های ارزی استان همدان کم بوده و باید مسائل و مشکلات را در استان شناسایی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کرد.

زردشتی افزود: طرح‌های ارزی از طریق دستگاه تخصصی ملی ذیربط و یا کارگروه اشتغال استان  به بانک‌های عامل معرفی و بعد از بررسی در بانک‌های عامل به صندوق توسعه ملی معرفی و حداکثر ظرف 15 روز تعیین تکلیف می‌شوند.

مدیر اعتبارات بانکی صندوق توسعه ملی با تأیید این نکته که اگرچه اعتبارات بهتر است در بانک‌های تخصصی پرداخت شود تصریح کرد: چون میزان اعتبارات زیاد است یک بانک به تنهایی از عهده انجام امور برنمی‌آید.

وی اضافه کرد: طبق اساسنامه صندوق توسعه ملی اگر بیش از 20 درصد از سهام اشخاص حقوقی دولتی باشد، این شخص حقوقی دولتی تلقی می شود و نمی‌تواند از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده کند چون صندوق فقط به بخش خصوصی، تعاونی و بنگاه‌های وابسته به نهادهای عمومی غیر دولتی تسهیلات ارائه می‌کند.

زردشتی بیان داشت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، درآمد صندوق توسعه ملی از 20 درصد صادرات نفت و گاز و میعانات گازی و فراورده های نفتی  است که هر سال سه درصد به این درآمدها افزوده شده و این درآمدها را باید برای نسل‌های آینده حفظ کرد.تاريخ : | | نویسنده : nanokids |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.